Informatiebijeenkomst
Moeder of vader worden verandert je leven enorm. Iedereen gaat daar op zijn/haar eigen manier mee om. Deze interactieve bijeenkomst helpt je voorbereiden op het ouderschap.
Voor wie
Voor aanstaande oudersInhoud
Je krijgt informatie over de veranderingen die het ouderschap met zich meebrengt en het belang van contact met jouw baby. Je wordt aan het denken gezet over hoe je je zo goed mogelijk op het ouderschap kunt voorbereiden. Je doet oefeningen en er is veel tijd om ervaringen en ideeën uit te wisselen met andere aanstaande ouders.
Tijdens het 1e deel van de avond denk je vast na over het ouderschap:
- wat het betekent om vader/moeder te worden;
- hoe je nieuwe leven met baby er uit komt te zien;
- de veranderende rollen en tijdsbesteding;
- hoe je aandacht houdt voor je relatie;
- hoe de opvoeding er uit komt te zien.
Tijdens het 2e deel van de avond praten we over hechting, zowel voor als na de geboorte:
- betekenis en ontstaan van hechting;
- manieren om contact te maken met de baby vóór en na de geboorte;
- rol van de partner in het contact maken met de baby;
- signalen van de baby herkennen.
Ouderschap en hechting met je baby ook online
De informatiebijeenkomst Ouderschap en hechting met je baby bieden we ook online aan. Hiervoor gebruiken we het programma Zoom. Als je mee wilt doen aan de online bijeenkomst, kun je hieronder aanmelden.
Andere voorlichtingsbijeenkomsten
In de regio Leiden en omstreken worden ook andere voorlichtingsbijeenkomsten georganiseerd. Dit gebeurt in samenwerking met alle verloskundigenpraktijken, de verschillende kraamzorgorganisaties, lactatiekundigen, Centrum voor Jeugd en Gezin en GeboorteHuis Leiden.
De onderwerpen van deze bijeenkomsten zijn:
- bij 24 weken zwangerschap: Ouderschap en hechting met je baby (door Centrum voor Jeugd en Gezin);
- bij 28 weken zwangerschap: Pijnbeleving en een rondleiding in het GeboorteHuis Leiden (door GeboorteHuis Leiden);
- bij 32 weken zwangerschap: Bevallen (door verloskundige).
De bijeenkomsten zijn bedoeld voor jou én je partner. Zodat jullie samen goed geïnformeerd en goed voorbereid zijn. Je kunt je per bijeenkomst opgeven.